SLS Gävleborgs Regionförbund

SLS Gävleborg
c/o Kokstensvägen 43
804 33 Gävle

Svenska Livräddningssällskapet Gävleborgs styrelse

Ordförande
Simskoleansvarig/Vattensäkerhetssimkola
Catharina Almlöf
Runebergsvägen 36
802 67 Gävle
070-395 13 55
catharina@slsgavleborg.se


V. Ordförande

Säkerhetsansvarig 
Björn-Erik Svendsen
Övre Åkargatan 56 A
802 53 Gävle
026-68 25 96
070-414 07 25
bjorn_erik.svendsen@gavle.se


Kassör

Henrik Tengqvist
Lövens Tä 7
80257  Gävle
026-120 120
073-362 23 11
henrik.tengqvist@gavle.se


Sekreterare

Karin Blomqvist
Kokstensvägen 43
804 33 Gävle
arb. 026-19 50 20
070-571 46 62
blomqvist@mbox308.tele2.se


Utbildningsansvarig Simlärare
HLR

Thed Stjerneklev
Kapellvägen 17
804 23 Gävle
026-14 68 00
026-17 97 20
070-611 88 90
thed.stjerneklev@gavle.se

Utbildningsansvarig Poollivräddning & Badvakt
Livräddning & Tävling
Moa Tengqvist
073-362 23 44
moa@slsgavleborg.se


Ledamot

Mårten Johansson
Norrängevägen 66.
821 63 Arbrå
070-220 20 87
moreteen.gas@hotmail.com


Ledamot

Mona-Lisa Wernesten
076-941 14 63
mwernesten@gmail.com


Ledamot
Per-Åke Thorsell
076-043 71 66
thorsell5207@gmail.com